V roku 2008 sa začala príprava druhej zásadnej etapy rekonštrukcie. Priniesla rozšírenie využívania biomasy a komplexnú výmenu systému distribúcie tepla v meste.
Rozšírenie využívania biomasy ako paliva malo za cieľ odstránenie uhlia z palivového mixu. Tým sa eliminoval nepriaznivý dopad uhlia na životné prostredie. Zemný plyn je v pozícii okrajového paliva. Viac ako 90% tepla je vyrábané z biomasy. Zvýšila sa tým stabilita ceny tepla, ktorá je veľmi citlivá na výrazne kolísanie cien zemného plynu. Rovnako sa zvýšila aj bezpečnosť dodávok tepla. Výroba tepla nie je ohrozená ani v prípade výpadku dodávok zemného plynu.
Najzásadnejšou rekonštrukciou prešiel predovšetkým systém distribúcie tepla. Celá distribučná sieť bola komplexne vymenená za nové predizolované potrubia. Cieľom bolo zníženie distribučných strát na technologické minimum. Zároveň sa zvýšila spoľahlivosť dodávok tepla v dôsledku odstránenia poruchovosti starých potrubí.
Zmena nastala aj priamo v odberných miestach. Centrálna príprava teplej úžitkovej vody (TÚV) v centrálnych výmenníkových staniciach bola nahradená prípravou teplej úžitkovej vody priamo v objektoch odberateľov. Zabezpečili to inštalované domové kompaktné odovzdávacie stanice tepla (KOST).
Domové kompaktné odovzdávacie stanice tepla (KOST) priniesli výrazné zvýšenie komfortu odberateľov tepla a odstránili straty na dodávkach TÚV. Spotrebitelia vďaka KOST získali komfort prevyšujúci vlastnú plynovú kotolňu. Majú kontrolu nad vlastnou spotrebou, sú schopní riadiť odber tepla podľa vlastných potrieb a požiadaviek, ale nevyžadovali sa od nich žiadne investície, náklady na obsluhu, údržbu či revízie.
Po ukončení plánovaných investícií je vykurovanie v Hriňovej zabezpečované moderným, spoľahlivým a environmentálne priaznivým systémom.